Letnja romansa: top 15 komada iz nove Mango kolekcije

Новата, многу сензуална Mango колекција ни носи белa боја, тантела и рустични парчиња.

Mango ја претстави новата колекција за летната сезона наречена “Summer romance”. Меѓу новите парчиња има многу лесни фустани, раскошни здолништа, женствени блузи и прекрасни модни додатоци кои се совршени за деновите на одмор.

Посебно внимание треба да се посвети на сензационалните рамни папучи и сандали кои можат да се носат со едноставни, класични фармерки и романтични фустани.

Mango kožne papuče - 3,990

Teksas Å¡orts - 2,490

Šešir od slame - 3,490

Kofer torbica - 3,490

Ravne kožne papuče -3,990

Torba od mreže sa školjkama - 5,490

Torba od rafije - 8,990

Suknja sa resama - 4,990

Kombinezon - 5,490

Beli kombinezon - 5,490

Narukvice - cena na upit

Kaiš - cena na upit

Letnji top - 2,490

Duga letnja haljina - 5,490

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКожни фустани кои можат да се носат на лето!
Следна објаваМини здолништа за лето 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР