15 najomiljenijih mini suknji ovog leta

И по 60 години постоење, мини здолништата не ја изгубија својата важност.

Традиционално, таквите модели сите девојки ги враќаат во летната сезона. Оваа година сме неверојатно среќни: мини здолништата се вратија во мода, се појавија во колекциите пролет-лето 2019 година. Ги видовме во колекциите Louis Vuitton, Chloe и Burberry.

Меѓу главните фаворити на современите девојки се моделите со карактеристичните џебови, женски здолништа со карнери, како и мини здолништа од тексас, кожа, во асиметричен крој, животински отпечатоци и мини здолништа кои личат на училишна униформа.

Ова лето, комбинирајте ги мини здолништата со кошули и блузи со карнери, tie-dye маици и спортски сандали.

Saint LaurentGuessalexanderwang.tMarques'AlmeidaCalvin Klein 205W39NYCMichael KorsAquazzuraTopshopWalk of ShameLongchampMother Of PearlMCQ Alexander McQueenIsabel Marant Etolie

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршена колекција за екстериери со потпис на Bulard!
Следна објаваMargot Robbie во модел на Chanel ги воодушеви сите во Кан!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР