Во пресрет на премиерата на “Беше еднаш во Холивуд”, најновиот филм на Квентин Тарантино, актерката Марго Роби, дебитираше на црвениот килим на Канскиот филмски фестивал.
Прекрасната австралиска актерка за оваа прилика беше облечена во комплет на Шанел, црни панталони со монистри и бела туника без ремениа со црни детали, а нејзиниот необичен моден избор беше во фокусот на јавноста.

Воедно, минатата недела, Роби стана новиот амбасадор на брендот Шанел, а од 2018 година, таа е нивна модна амбасадорка.

На црвениот килим на Канскиот филмски фестивал Роби прошета заедно со Квентин Тарантино, Бред Пит, Леонард Ди Каприо и остатокот од екипата на филмот “Беше еднаш во Холивуд”.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМини здолништа за лето 2019!
Следна објаваНајубави макраме торби!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР