За најромантичен изглед: Macrame-торби

Од луксузни до high street брендови …

Техниката Macrame се појави пред многу векови: нашите далечни предци создавале  облека и домашни предмети од силни јажиња и снопови кои се врзани во посебни јазли.

Времињата минуваат, а оваа декоративна уметност и понатаму е барана, дури стана и извор на инспирација за многу популарни модни брендови. Оваа пролет и лето, макраме торби може да се најдат во луксузниот сегмент, но и во понудата на high street брендови.

Во нашата колекција погледнете ги најубавите торби инспирирани од макраме техники. Тие се идеален придружник на летната облека и костимите за капење!

 

 JW Anderson Cult GaiaIsabel MarantStaud AltuzarraProenza SchoulerValentinoMango

Johanna OrtizEMILIO PUCCI

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMargot Robbie во модел на Chanel ги воодушеви сите во Кан!
Следна објаваBubble плетенки – најмодерна фризура за која ви требаат 5 минути!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР