За најромантичен изглед: Macrame-торби

Од луксузни до high street брендови …

Техниката Macrame се појави пред многу векови: нашите далечни предци создавале  облека и домашни предмети од силни јажиња и снопови кои се врзани во посебни јазли.

Времињата минуваат, а оваа декоративна уметност и понатаму е барана, дури стана и извор на инспирација за многу популарни модни брендови. Оваа пролет и лето, макраме торби може да се најдат во луксузниот сегмент, но и во понудата на high street брендови.

Во нашата колекција погледнете ги најубавите торби инспирирани од макраме техники. Тие се идеален придружник на летната облека и костимите за капење!

 

 JW Anderson Cult GaiaIsabel MarantStaud AltuzarraProenza SchoulerValentinoMango

Johanna OrtizEMILIO PUCCI

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMargot Robbie во модел на Chanel ги воодушеви сите во Кан!
Следна објаваКан: Најдобри фризури и шминка!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР