Вчера во Кан, Daucen Krus беше забележана во фустан изработен од кожа. Во боја на вино, со набори и асиметрични рабови, фустанот изгледаше совршено на нејзиното убаво тело.

Ако сакате да го пратите сегашниот тренд, па дури и да носите кожа во текот на летото, земете го примерот на поранешниот топ модел на Victoria’s Secret: изберете модели кои ги откриваат рацете, со длабоко деколте и кои им даваат приоритет на мини-должината. Ако одберете миди, тогаш моделите треба се покомотни – колку облеката е послободна, толку поудобно ќе ви биде.

Alexachung

 Acne Studios

Dundas Resort 2019

Gucci

Nanushka

 Alexandre Vauthier

 alexanderwang.t

Romeo Gigli

 Theory

Stouls

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКан: Светска премиера на новиот филм на Квентин Тарантино!
Следна објава“Summer romance” – Совршена летна колекција на Mango!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР