Светската премиера на најочекуваниот филм ова лето, “Било еднаш … во Холивуд” се одржа на најпознатиот филмски фестивал во Кан.

Неколкумина одбрани, имаа можност први да го видат деветтиот филм на Квентин Тарантино, за кој долго време се зборуваше.

Дека ова е специјално филмско изненадување на овој необичен и ненадминлив режисер, се гледа и по тоа што беа спречени било какви информации за филмот, освен оние што ги пласирашесе самата филмска екипа.

Проекцијата на премиерата во Кан беше под строга контрола, па така, Тарантино и се обрати на публиката која го гледаше филмот, со молба да ги задржат импресиите за себе, за на другите да не им го расипат изненадувањето.

Досега, Тарантино не ја разочара публиката ниту со еден негов филм, така да очекувањата и од овој филм се големи. А што точно ни подготви за ова лето, погледнете во финалниот трејлер на филмот ….

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМожеме ли да ја „Редефинираме нашата реалност” за да биде „Зелено Скопје”
Следна објаваКожни фустани кои можат да се носат на лето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР