Денес, купувањето second hand, pre-loved луксузни производи или производи од втора рака е сè попопуларно искуство кое е погодно и одржливо.
Кој не сака да изгледа луксузно, а да плати помалку?
Без разлика дали барате класична торбичка Луј Витон или барате ретка, vintage   торба Hermès Birkin, апликациите за препродажба на луксузни производи се место за вас.

На овие апликации можете да најдете милиони pre-loved луксузни парчиња, кои само чекаат да бидат повторно откриени, а најдобро од сè, сите тие се добро проверени, препродавачот ви обезбедува квалитетни производи со докажана и оригинална автентичност.
Проверете ги овие апликации подолу и посетете ги нивните профили на Инстаграм за повеќе информации.

Rebag, Depop, StockX, Wardrobe, Vestiaire Collective, 1stdibs,Heroine,

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВежби за обликување на телото
Следна објаваЗначењето на традиционалните велигденски бои
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ