Со приближувањето на постудени утра и ноќи, крајот на летото бара облека помеѓу две сезони – кожни бермуди и шорцеви се едно од решенијата, а тоа го докажуваат и познатите дами.

И додека во текот на летото бевме опседнати со тексас бермуди, кои модната куќа Шанел ги врати во светот на модата, сега ќе избереме потопли материјали за есента и ќе го замениме тексасот со кожа.

Кожните шорцеви и бермуди го најдоа своето место во есенските колекции, а скоро и да нема моден бренд кој ги нема во својата понуда.
За вечерни излегувања можете да носите кожни шорцеви со висок струк со високи
потпетици и убав горен дел или носете ги со бела маица и сандали преку ден. Еве некои од нашите омилени стилови кои може да ви послужат како инспирација.


СПОДЕЛИ
Претходна објаваКапут од H&M: главно есенско модно парче
Следна објаваПРВИОТ СКОПСКИ ГРАДСКИ ФЕСТИВАЛ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ