Безвременските винтиџ ентериери се инспирација која повторно ги освојува бројните ентузијасти, архитекти и декоратери. Старомоден намештај, неутрални бои и по некое платно од апстрактна уметност се елементи кои  ќе дадат безвременски шарм на вашиот простор. 

Музеjски стил, како некои го нарекуваат, припаѓа на класичните архитектонски стилови. Умтенички дела како што се бисти, статуетки и декоративни скулптури се карактеристични за овие ентериери, додека кога станува збор за изборот на боја, доминира една базична боја, a се друго би требало да се вклопи во истата, односно да биде во слични нијанси, дали се работи за подови, плочки или теписи.

Винтиџ софи, раскочни лустери и sидни панели, со сигурност ќе внесат доза на луксуз во просторот. Шармот се крие во деталите, но внимавајте да не претерате, и држете се до добро позната изрека `LESS IS MORE`

Во продолжение погледнете го нашиот избор на неколку винтиџ ентериери!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНово: Tesla robot taxi од 2020 година!
Следна објаваBeyonce е заштитно лице на новата кампања на Adidas!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР