Related image

“За една година и три месеци најдоцна, низ улиците ќе возат над еден милион робот такси возила на Тесла” – изјави Илон Маск. Според него овие возила можат да возат насекаде.

Доколку купите од новите робот автомобили на Тесла, тој самиот ќе работи за вас. Кога автомобилот не го користите, тој може да се вклучи на системот на Uber и преку него самиот, без возач да работи и пренесува патници, додека вие сте на работа или се одмарате. Така самиот автомобил се изплатува и заработува (се разбира дека автомобилот работи на електрична енергија и може да вози 500 км со полна батерија).

Гаранцијата на автомобилот тврди дека може да помине 1 700 000 км.

Image result for uber tesla robot taxi 2020

За две години компанијата Тесла ќе почне да изработува автомобили без волан и гас педали.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова кампања на чанти Louis Vuitton!
Следна објаваБезвременскиот винтиџ стил на уредување во просторот, повторно актуелен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР