Амбасадорките на брендот Louis Vuitton се здружија во најновата кампања на познатиот француски бренд …

На сликите можеме да ги видиме Ема Стоун, Алис Викандер и Леа Сејду.

Фотографот на кампањата беше Крег Мекдонел, додека стилист беше Мари-Амели Сове.

Кампањата е креирана со чантите во центарот на вниманието, што веднаш го привлече нашето внимание, а претставени се моделите Capucines, Twist и Dauphine.

Заедно со печатената реклама, актерките ќе се појават и во серија кратки филмови.

Nova Louis Vuitton kampanja za torbe

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОмилено хоби на најбогатите луѓе!
Следна објаваНово: Tesla robot taxi од 2020 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР