Летeњеto со авион е детски сон на многу луѓе, но многу малку од нив подоцна развиваат ресурси за да го постигнат овој сон. Станува збор за пари потребни за учење за пилотирање и поседување на авиони.

Добивањето на PPL (приватна пилотска лиценца) чини околу 10.000 долари на најниско ниво, а сопственоста на авионот може да ве чини стотици илјади евра, во зависност од моделот на авионот.

Со оглед на овој факт, лесно е да се разбере дека само богатите го имаат летењето како хоби, а речиси да нема богати луѓе кои не поседуваат барем еден приватен авион.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршена гозба во чест на јајцето Fabergе!
Следна објаваНова кампања на чанти Louis Vuitton!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР