Време е за чистење на полиците и обновување на вашата гардероба за претстојната сезона.
За да го направите вашиот шопинг успешен, ви претставуваме 3 парчиња на облека кои секогаш треба да ги купувате во поголема големина од вашата, така што тие ќе ви одговараат совршено кога ќе ги донесете дома и ќе ги исперете.

Маици
Бидејќи повеќето маички се претежно изработени од памук, постои ризик при перењето да се намалат за 20%.
Друга предност за купување поголема маица е тоа што побавно ќе се потите заради дополнителниот простор и нема да имате проблем со дамките од пот.
Исто така, поголемите маици полесни се стилизираат и преголемиот број е секогаш IN.

Кошули

Со кошулите, работите се комплицираат.
Поточно, тие исто така се намалуваат за време на перењето, но малку помалку, околу 3%, но проблемот е што никогаш не знаеме во кој дел ќе се стесни.
Дали тоа ќе биде ракав, kragna или раменици …

Елеци и џемпери од волна
Волната значително се тркала за време на процесот на перење, затоа купете барем една големина поголема од онаа што ја носите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMatcha чај ќе ви помогне при настинка со настинката и помага при слабеење!
Следна објаваМодна недела Милано – Прада есен/зима 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР