Рецепт на денот: Едноставен и вкусен ручек!

Рецепт на денот - солена и вкусна пита! Состојки: 50 дкг печурки 40 дкг шунка 3 парчиња леб 1 главица кромид 20 дкг кашкавал гауда магдонос вегета бибер 3 јајца јајца едно јајце со павлака кори...

Направи сам: Забавна “Pig”колекција – масички за кафе!

Весели масички во форма на вистински животни се наменети за забавни и интересни ентериери ... "Pig" масичките можеби немаат муцка и искривена опашка, но на...

Внесете морска атмосфера во домот!

Без разлика дали ќе ја декорирате вашата куќа на море или едноставно сакате да ја внесете летната атмосферата на плажа во вашиот дом, постојат...

Направи сам проект: Boho Chic тераси и тремови!

Boho Chic, претставува слободен стил и дух, со многу релаксирачки компоненти на декорации, шарени и светли во исто време ... Домашната декорацијa во боемски стил,...

Направете домашен лек за коса од див костен!

. Дали знаевте дека дивиот костен ја зајакнува косата? Под прекрасната црвеникаво-кафена кора од костенот, се крие вистинско богатство  од исклучително корисни минерали, витамини од B групата,...

Елегантни и минималистички древни огради!

Создадете приватност во модерениот дом со дрвена ограда ... Дрвената ограда, некогаш била единствениот вид на ограда што се користела, но сега има толку многу...

Направете сами: Езерце за релаксација во вашиот двор!

Читањето покрај езеро во сопствена градина е сон на повеќето од нас, кој за жал, можеби никогаш нема да се реализира ... Некои од нас,...

Тренд: мов како домашна декорација!

Мовта е традиционален декоративен елемент за време на пролетта, особено околу Велигденските празници ... Мовта внесува чувство на свежина и природа во било кој простор,...

Креирајте мини градина во вашето купатило!

Постојат голем број на придобивки поради кои треба да имате цвеќе во вашиот дом ... Голем број на растенија имаат различна функција, од чистењето на...

За 45 минути без игли за плетење до модерно ќебе!

Модерното XXL ќебе е прилично скапо, но сега можете сами да го сплетете, за само 45 минути без игли за плетење и специјални вештини. Некои...

Идеи: Домашна декорација инспирирана од бојата на PANTONE за 2018!

Бојата "Ултра виолетовата" на компанијата Пантоне е главната декоративна карактеристика за оваа година, а се состои од бројни пурпурни нијанси, кои повторно се на...

Направете сами: Мирисна свеќа од портокал!

Направете едноставна и многу ефикасна портокалова свеќа која ќе го декорира вашиот дом за време на зимските ноќи и ќе ја наполни внатрешноста на...

Печени јаболки со брусници, ореви и цимет!

Ароматните печени јаболки со брусници, ореви и цимет се вкусен и здрав домашен десерт за вашите најблиски. состојки: 6 јаболки 250 грама брусница 50 грама ореви половина лимон мед цимет 2 ѕвезди...

Како правилно да закачите уметничко дело на sидот!

  Многумина од нас ги сакаат уметничките слики и фотографиите на ѕидовите, но не секој може да ги постави на вистинскиот начин ... Оваа постапка може...

Брзо и едноставно украсување на стари чевли!

Имате ли дома класични салонки, кои ретко ги носите затоа што ви изгледаат здодевно? Со денешниот едноставен трик, старите чевли ќе живеат нов живот! Ви треба:     ...

Ремек дела од стари ЦД-а!

Не брзајте со фрлање стари ЦД-а. Од нив можете да направите вистински ремек-дела! Сите во домот или канцеларијата имате непотребни ЦД-а - скршени, изгребани или...