Пилатес вежби за физичко и ментално здравје

Доаѓањето на топлите денови нè потсетува дека летото е зад аголот, но и дека е крајно време да го донесеме нашето тело во топ...

Мајка од Јапонија ги претвора јајцата во магија!

Одлична идеја кога децата треба да се убедат да јадат! Мајка на три ќерки, авторка на книга за готвење е позната по тоа што прави...

Рецепт за освежувачки Хуго коктел

Иако ја поминавме цела зима чекајќи ги првите зраци на сонцето и со нетрпение очекувавме да не ги испуштиме нашите омилени коктели од рацете,...

Рецепт за вкусни американски палачинки

Американските палачинки се најпопуларни како утрински оброк, а ние ги избираме во секое време од денот кога сакаме да јадеме нешто слатко, вкусно и...

Идеи за бојадисување и украсување на велигденските јајца

Голем дел од нас трагаат по идеи за бојадисување и украсување на велигденските јајца за празникот Велигден. Во продолжение ви нудиме креативни начини за декорација...

Интересни велигденски декорации

Во потрага сме по идеи кои ќе ни помогнат лесно да ги украсиме велигденските јајца што ќе сјаат на нашата празнична маса. Сепак, со оглед...

10 идеи за летен маникир

Сите едвај го чекаме летото. Сезоната на сонцето, деновите на плажа, кратките шорцеви, излегувањето надвор и носењето шарени лакови за нокти. Во продолжение погледнете...

Вкусен рецепт за пица

Со оглед на моменталната состојба, сега е одлично време да ги усовршите вашите кулинарски вештини.  Пицата е дефинитивно една од нашите омилени јадења, така...

3 Посни и вкусни предјадења што ќе ги воодушеват вашите гости!

Посните предјадења се неизоставен дел од секој славски оброк. Главниот оброк е лесно да се осмисли, но кога станува збор за посните предјадења,  домаќинките често...

Искористете ги старите предмети од вашата кујна!

  Ако имате предмети кои својата намена ја завршија, а жал ви е да ги фрлите, ви прикажуваме неколку идеи како да ги искористите и...

Убавина: Природен серум за трепки!

. Ако природата не ви подарила големи и густи трепки, а не сакате вештачки, еве еден рецепт, серум за нега и побрз раст на трепките. Ви...

Новогодишни “оmbre” елки!

Ombre е една од најпопуларните "направи сам" идеи, кога станува збор за бои и постигнување на одважен ефект и изглед ... Ombre може да се...