Направете сами: Езерце за релаксација во вашиот двор!

Читањето покрај езеро во сопствена градина е сон на повеќето од нас, кој за жал, можеби никогаш нема да се реализира ... Некои од нас,...

Тренд: мов како домашна декорација!

Мовта е традиционален декоративен елемент за време на пролетта, особено околу Велигденските празници ... Мовта внесува чувство на свежина и природа во било кој простор,...

Креирајте мини градина во вашето купатило!

Постојат голем број на придобивки поради кои треба да имате цвеќе во вашиот дом ... Голем број на растенија имаат различна функција, од чистењето на...

За 45 минути без игли за плетење до модерно ќебе!

Модерното XXL ќебе е прилично скапо, но сега можете сами да го сплетете, за само 45 минути без игли за плетење и специјални вештини. Некои...

Идеи: Домашна декорација инспирирана од бојата на PANTONE за 2018!

Бојата "Ултра виолетовата" на компанијата Пантоне е главната декоративна карактеристика за оваа година, а се состои од бројни пурпурни нијанси, кои повторно се на...

Направете сами: Мирисна свеќа од портокал!

Направете едноставна и многу ефикасна портокалова свеќа која ќе го декорира вашиот дом за време на зимските ноќи и ќе ја наполни внатрешноста на...

Печени јаболки со брусници, ореви и цимет!

Ароматните печени јаболки со брусници, ореви и цимет се вкусен и здрав домашен десерт за вашите најблиски. состојки: 6 јаболки 250 грама брусница 50 грама ореви половина лимон мед цимет 2 ѕвезди...

Како правилно да закачите уметничко дело на sидот!

  Многумина од нас ги сакаат уметничките слики и фотографиите на ѕидовите, но не секој може да ги постави на вистинскиот начин ... Оваа постапка може...

Брзо и едноставно украсување на стари чевли!

Имате ли дома класични салонки, кои ретко ги носите затоа што ви изгледаат здодевно? Со денешниот едноставен трик, старите чевли ќе живеат нов живот! Ви треба:     ...

Ремек дела од стари ЦД-а!

Не брзајте со фрлање стари ЦД-а. Од нив можете да направите вистински ремек-дела! Сите во домот или канцеларијата имате непотребни ЦД-а - скршени, изгребани или...

Направете сами: празнична декоративна трпеза!

Потребен материјал: Големи топчести лампиони Мали огледала со кружен облик Ножици за жица Цвеќиња и зеленило Лепило Прв чекор Кога ќе ги купувате лампионите за овој проект, одберете ги големите, пластичните...

Шармантна празнична декорација во рустикален стил!

Направете сами шармантна празнична декорација во рустикален стил! Се разбира, домот не треба целосно да го декорирате во овој стил, посебно ако имате модерен или...

Магијата може да почне – празнични свеќници во ентериерот!

Велат дека периодот околу Новата година му додава дополнителна магија на нашите животи ... Ние не сме сосема сигурни за митскиот аспект поврзан со сето...

Креативни идеи – направете сами новогодишни украси!

Ви предлагаме да направите интересни новогодишни украси, чинат многу мал буџет...погледнете ги овие идеи и забавувајте се со вашите најмили.

Идеи за најубаво пакувани новогодишни подароци!

Изборот на подароци, како и завиткување во декоративни обвивки треба да дојде од срцето, особено за време на празниците. Наместо да ги завиткувате подароците...

Како до совршена празнична фотографија?

Фотографката Irene Rudnyk сподели неколку корисни совети за тоа како да направите совршен празничен портрет без да излегувате од својот дом. Доколку сеуште заразени со празничната...