Летните горештини полека почна да пристигнуваат, а сите знаеме дека во тој период терасите стануваат омилено место каде што сакаме да пиеме утринско кафе и да поминуваме мрзливи, жешки попладниња, но и забавни вечерни собири со најблиските.

Летното уживање може да биде максимално дури и без плажа и море. Нежните, земјени тонови сè уште се најпопуларни, а со комбинација на природни бои и материјали како што се мега-популареното дрво и природните ткаенини, вашата тераса може да стане вистинска мала бајка.

Не мора да потрошите богатство за украсување; внесувањето детали, како што се внимателно дизајнираните вазни, перници, килими, како и деталите за седењето, секако можат да ја променат целата атмосфера на просторот!

Ги избравме најубавите парчиња за украсување на тераси кои ќе послужат како одлична инспирација и ве поттикнуваат да создадете своја летна оаза!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGucci има нова колекција Off The Grid со Jane Fonda
Следна објаваНеверојатен нов стадион никнува во Кина
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ