Bubble pletenice - super moderna frizura za koju vam treba 5 minuta

Ова е најмодерната фризура на претстојната сезона!

Bubble pletenice - super moderna frizura za koju vam treba 5 minuta

Bubble pletenice - super moderna frizura za koju vam treba 5 minuta

„Bubble braid“ – (“Меур плетенка”) – оваа модерна фризура комбинира “коњска опашка” и плетенка и не само што е ефектна, туку и многу лесно се прави, ви требаат само неколку минути.

Bubble pletenice - super moderna frizura za koju vam treba 5 minuta

Bubble pletenice - super moderna frizura za koju vam treba 5 minuta

Меур плетенките – се одлична алтернатива за “коњската опашка” и другите секојдневни фризури.

Bubble pletenice - super moderna frizura za koju vam treba 5 minuta

Bubble pletenice - super moderna frizura za koju vam treba 5 minuta

Како да направите таква фризура?

Едноставно: треба да ја врзете косата во коњска опашка, единствената разлика е што ја врзувате косата на повеќе места користејќи повеќе еластични гумички. Ќе постигнете романтичен ефект поврзувајќи тенки нити, а ако сакате бохо стил, лесно можете да ја ослободите косата помеѓу гумичките или да креирате неколку плетенки.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубави макраме торби!
Следна објаваКан: Најдобри фризури и шминка!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР