Музичката ѕвезда Аријана Гранде си купи нов дом во Холивуд Хилс. Таа е една од најуспешните имиња во денешната музичка индустрија. Нема песна, а и видео кое не достигнува слушаност и гледаност инстантно од објавувањето.

Во куќата има 4 спални соби, 7 бањи, сауна, фитнес сала и винарска визба.

Гранде го присвоила имотот за 13,7 милиони долари.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНови острови во Кралството Данска
Следна објаваBubble плетенки – најмодерна фризура за која ви требаат 5 минути!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ