За многу луѓе ширум светот, летото е како сон кој трае три месеци, опивајќи ги со сонцето, врелиот ветер и фантазијата …

За многумина, летото е омилен период од годината, кој доаѓа по пролетта како совршена увертира во рапсодијата да се сместат под сонцето на нивната омилена лежалка, со добра книга во рака и освежителен пијалок на масата покрај неа.

Ако сте летен сонувач кој фантазира за овој период цела година, веројатно веќе сте започнале да го планирате изгледот на вашата идеална летна оаза.

Тоа може да биде цел балкон, агол во дворот посветен само на вас, или цела градина која со задоволство ја исполнувате со семејството и пријателите, музика, песна и детска смеа.

На секој од нас му треба само едно такво парче на отворено, во кое ќе можеме да уживаме и да се релаксираме по долгите денови поминати на работа и врелите градски улици, чиј асфалт се чини го топи ѓонот на нашите омилени сандали.

Дали има нешто подобро од релаксација во сенка, со леден коктел, пријатен разговор или интригантен роман кога ви треба пауза од целиот свет, а до одреден степен и од самите себе?

Ние веруваме дека одговорот е не.

Ако планирате да ја обновите вашата тераса, двор или градина, ние имаме совршена инспирација за вас, погледнете …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајелегантен начин како можете да носите едноделен костим за капење во вашиот дневен стил!
Следна објаваKампањата на Chanel Eyewear 2021 се фокусира на моделот Jill Kortleve!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ