Фокусирајќи се на модните додатоци, новата кампања на Chanel Eyewear 2021 се фокусира на моделот Jill Megan Kortleve.

Подготвена во крупен кадар, таа се појавува на серија фотографии од Оливер Хедли Перч, додека стиловите што ни ги претстави се движат од елегантни диоптерски очила до очила за сонце.


Софистицирани детали, како што е иконското двојно C или логото на Chanel, ги украсуваат овие очила на деликатен, а сепак доста ефектен начин.

„Фотографии од секојдневниот живот, како бројните портрети на младата жена која блеска со својата убавина додека ги носи најновите очила за сонце Chanel, ја опишуваат кампањата од познатиот бренд.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирација: Како да креирате совршена летна оаза во вашиот дом?
Следна објаваПортокаловата е хит на летото!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ