Во последните денови температурата повторно значително ќе се зголеми, но секојдневниот живот и обврските во градот остануваат интензивни и напорни.

Постојат неколку трикови за да ја прилагодиме облеката на летните температури, но и да изгледаме стилски.

Неколку пати ги спомнавме ткаенините и боите што можеме да ги избереме за да ја намалиме температурата и да ја издржиме топлината.

Но, постои друга алтернатива за додавање на летна есенција на секојдневниот градски изглед, а тоа е едноделниот костим за капење.

Како можете да носите едноделен костим за капење во градот?

Откријте во галеријата …

СО ФУСТАН

Во лето, обично избираме фустани изработени од лесни ткаенини и проsирни  материјали кои не само што ќе не штитат, туку и ќе му дадат движење на нашиот изглед. Фустаните се вистински сојузник во овој процес. Освежете го вашиот стајлинг и направете разлика со само еден потег. Изберете едноделен костим за капење во интензивни нијанси кој е неопходен и комбинирајте го со преголем проsирен фустан. Заокружете го стајлингот со бели патики и шарена торба.

ВО КАНЦЕЛАРИЈА

Кој рече дека не можеме да носиме костими за капење во канцеларија? Сè е можно! Сè е поврзано со вистинскиот стил. Дајте предност на црни костуми за капење и одлучете се да ги носите со палацо панталони. Преголема чанта и чевли со високи потпетици ќе ви помогнат да постигнете совршен резултат.

 СО ФАРМЕРКИ
Фармерките можеби не се наш прв избор, особено во топлите денови, но ако спаѓате во категоријата жени кои не сакаат и не можат да го напуштат ова парче облека, има решенија. Комбинирајте ги овие парчиња со убави рамни сандали и очила за сонце – и подготвени сте.

СО ШОРЦЕВИ

Опуштено и безгрижно расположение е синоним за летната сезона, а шорцевите се идеален избор за нашите утрински и попладневни прошетки. Како ќе ги носите ова лето? Спарување на црн едноделен костим за капење со бели шорцеви и сандали. Покрај тоа, пар златни обетки или шарпа врзана во вашата коса, ќе ви дадат дополнителни поени.

СО ЗДОЛНИШТЕ

Здолништата заслужено освоија важно место во нашата колекција. Осврнувајќи се на летото, не можеме да заборавиме на мини здолништата. Создадете модерен стил со комбинирање на мини здолниште со едноделен костим за капење. Претпочитајте еднобојно здолниште во неутрални тонови заедно со шарен костим за капење.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУживај во долготрајна свежина и вкус со Liebherr DuoCooling!
Следна објаваИнспирација: Како да креирате совршена летна оаза во вашиот дом?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ