Вкусен оброк после долг работен ден е едно од малите задоволства во кои секојдневно сакаме да уживаме. Затоа е важно секогаш да имаме свежи намирници во ладилникот со кои ќе си го подготвиме омиленото јадење. Ако се прашувате како можете да ја задржите свежината и природниот вкус на храната подолго, одговорот е Liebherr DuoCooling.

Најновата технологија DuoCooling со две одделни разладни кола, овозможува независно функционирање на ладилникот и замрзнувачот. На овој начин се спречува размената на воздух и мириси меѓу овие два сегменти, а студениот воздух од замрзнувачот не ја суши храната во ладилникот.

Со DuoCooling, прехранбените производи ја задржуваат формата, конзистентноста и нивниот природен вкус уште подолго, а вие секогаш ќе може да уживате во свежа храна полна со витамини и минерали.

Liebherr се лидери во производството на ладилници уште од 1954 година. Германскиот квалитет, иновативните технологии и безвременскиот дизајн лесно ќе ги препознаете кај секој нивни ладилник.

Целиот асортиман на комбинирани ладилници на Liebherr можете да го погледнете на нивната официјална веб страница – https://bit.ly/3he5oyi, а одбраниот ладилник можете да го нарачате во продажните салони на Техномаркет и Нептун.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерен начин да преживеете кога надвор е +30 степени!
Следна објаваНајелегантен начин како можете да носите едноделен костим за капење во вашиот дневен стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ