Модерен начин да ги преживеете топлите денови!

Кога сè на на улица се топи од жештина, сакате само да легнете под клима уредот и да не се движите.

Сепак, ви предлагаме да ја преживеете оваа топлина на убав и модерен начин. За да го направите тоа, само треба да изберете најудобна облека. На пример, како Пријанка Чопра.

Индиската актерка можеби ја пронајде совршената облека за топлите летни денови. Sвездата избра снежно-бел долг фустан изработен од најтенка плетена ткаенина. Облеката е креација на парискиот бренд Aeron. Својата лесна и воздушна облека Пријанка ја надополни со сандали со проsирни ремени и златни додатоци.

Пирјанка е сопруга на Ник Џонас, американски пејач, текстописец и актер)

Во таква облека, не е страшно дури и на +30.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГрст малини на ден е подобро за кожата од кој било крем!
Следна објаваУживај во долготрајна свежина и вкус со Liebherr DuoCooling!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ