10 идеи за летен маникир

Сите едвај го чекаме летото. Сезоната на сонцето, деновите на плажа, кратките шорцеви, излегувањето надвор и носењето шарени лакови за нокти. Во продолжение погледнете...

Вкусен рецепт за пица

Со оглед на моменталната состојба, сега е одлично време да ги усовршите вашите кулинарски вештини.  Пицата е дефинитивно една од нашите омилени јадења, така...

3 Посни и вкусни предјадења што ќе ги воодушеват вашите гости!

Посните предјадења се неизоставен дел од секој славски оброк. Главниот оброк е лесно да се осмисли, но кога станува збор за посните предјадења,  домаќинките често...

Искористете ги старите предмети од вашата кујна!

  Ако имате предмети кои својата намена ја завршија, а жал ви е да ги фрлите, ви прикажуваме неколку идеи како да ги искористите и...

Убавина: Природен серум за трепки!

. Ако природата не ви подарила големи и густи трепки, а не сакате вештачки, еве еден рецепт, серум за нега и побрз раст на трепките. Ви...

Новогодишни “оmbre” елки!

Ombre е една од најпопуларните "направи сам" идеи, кога станува збор за бои и постигнување на одважен ефект и изглед ... Ombre може да се...

Бела шик новогодишна декорација во домот!

  Во текот на зимата, нашите денови можат да бидат разубавени со снежни врнежи, но понекогаш оваа сезона може да не разочара во однос на...

Направи сам: Новогодишни декорации од природата!

 Се разбира, секој може да купи новогодишни украси во продавница, но доколку сакате поприроден изглед оваа година, зошто да не ја искористите природата...

Идеи: Уникатно осветлување со природни гранки и делови од стебла!

  Еколошки парчиња за осветлување, кои не се помалку популарни од оние минималистичките, скандинавските или бохо стиловите ... Додавањето на природни детали, ќе направи да се...

Направете сами: Вазни од стаклена епрувета и дрвена рамка!

  Воодушевени сме од минималистичките вазни на корејската дизајнерка на ентериери. Ако сакате цветни аранжмани во ентериерот, сигурни сме дека ќе бидете импресионирани од овие уникатните...

Што сè треба да има секоја жена во својата канцеларија!

Канцеларијата е место каде поминуваме една третина од своето време и тој простор треба да биде срден, да се чувствуваме пријатно, но пред се,...

Направи сам: Популарни декорации во тропски стил!

Листови и цветови изработени од хартија се новиот тренд во декорирањето. Дизајнерите на модната индустрија и трговците ги користат во нивната работа. Ако сакате на...