Ако имате предмети кои својата намена ја завршија, а жал ви е да ги фрлите, ви прикажуваме неколку идеи како да ги искористите и да им дадете една сосема нова намена.

Ренде како држач за накит

Image result for rende za nakit

Левак како свеќник

Image result for LEVAK KAO SVEĆNJAK

Стар чајник како саксија

Image result for STARI ČAJNIK KAO SAKSIJA

Лампа од старо шише

Related image

Image result for LAMPA OD STARIH FLAÅ ARelated image

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧевли и чизми за есен и зима 2018/2019!
Следна објаваIris Apfel (97) потпиша договор со IMG Models!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР