Погледнете кои чевли и чизми ќе бидат во тренд за есен – зима 2018 / 2019. Некои модели се посмели, некои посмирени, но со овие чевли и чизми за есен / зима 2019 нема да згрешите.

Ако имате високо квалитетни чевли, имате завршено 50% од работата за добар стил. Ова модно правило важи уште од античко време и не се менува без оглед на диктатот на сезоната.

Дизајнерите за есен и зима 2018/19, ги прикажаа своите омилени фаворити, придржувајќи се кон правилата кои се одвиваат во последната деценија на модните писти – “сè е дозволено, но ако сакате да бидете во тек, ова е насоката”.

Значи, во зависност од личниот стил и се разбира одможностите, погледнете ги чевлите и чизмите кои се “must have” и обидете се да се вклопите.

cizme 2019Animal 1animal 2animal 3kaubojkepatike 3apatike 3kvadratni vrh 1cizme do gleznjacizme do gleznjakarirano 1karirano 3karirano 2

СПОДЕЛИ
Претходна објава7 модни трендови за пролет / лето 2019!
Следна објаваИскористете ги старите предмети од вашата кујна!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР