Иако зимата е во полн замав, највлијателните модни дизајнери во светот подготвуваат хит креации за претстојната пролет и лето.

Од светските модни писти издвоени се седум највлијателни парчиња и смели комбинации кои ќе бидат апсолутен моден хит во пролетната и летната сезона пред нас.

Комбинезон

Kombinezon

Велосипедски шорцеви и блејзер

Å¡orc i blejzer

Поинаков леопард …

3.leopard print

Тартан

4.tartan

Нежна лаванда

5. lavanda

Широки раменици

6.siroka ramena 1

Нео-готик

neo gothic

СПОДЕЛИ
Претходна објаваStella McCartney ја претстави новата колекција на очила!
Следна објаваЧевли и чизми за есен и зима 2018/2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР