Stella McCartney има нова колекција на очила за сонце и оптички рамки од еколошки материјал кој е од природно потекло, креирани од обновливи извори.

Био-ацетатот е направен од целулозен ацетат добиен од дрво и пластификатор, кој се добива од естер на лимонска киселина, што го прави природен, обновлив и биоразградлив.

Исто така, брендот се заколна дека пластичните производи што ги користат при подготовката на нивните новитети можат 100 % безбедно и лесно да се пренаменат, рециклираат или компостираат до 2025 година.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИСЦЕЛИТЕЛ ВО КИНО САЛИТЕ ВО ИТАЛИЈА
Следна објава7 модни трендови за пролет / лето 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР