Светската позната модна икона  Iris Apfel потпиша договор со IMG Models, една од најистакнатите моделинг агенции во светот.
Така, 97-годишниот  Iris Apfel им се придружи на помладите колешки како што се Kloss, Joan SmallsKate MossChrissy TeigenBella и Gigi Hadid. Но, нема потреба да ја претставуваме посебно, бидејќи многумина ја знаат по кратката, бела коса, огромните очила и еден куп накит на неа.

Во 2005 година, Iris Apfel стана првата жива личност која ја изложи својата облека на изложбата наречена “Rara Avis: Irreverious Iris Apfel” во Музејот на уметностите Metropolitan. Покрај тоа, таа направи документарен филм за нејзиниот живот објавен во 2014 година на Netflix, а минатата година објави биографија за нејзиниот живот, потпишана од Harper Collins.

Исто така, минатата година таа официјално стана најстарата личност по која е направена Barbie кукла.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИскористете ги старите предмети од вашата кујна!
Следна објаваНајдобра детоксична маска за кожа!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР