Најдовме рецепт за чистење на лицето кое ќе ја направи вашата кожа сјајна и мазна. Ви требаат јогурт, кафе и куркума.

Куркумата е егзотичен зачин кој се грижи за здравиот сјај на вашата кожа, ја смирува иритацијата и ги ублажува акните.

Зрната од кафе содржат многу антиоксиданси и помагаат на кожата да остане помлада и поцврста.

Работата на јогуртот е да ги отстрани вишокот на масти од кожата. Ја прави кожата мека и мазна, ја храни и навлажнува.

Измешајте ги сите состојки и направете хомогена мешавина. Нанесете ја маската на чиста кожа и оставете ја 20 минути. Исплакнете го лицето со вода на собна температура, не заборавајте нежно да го масирате лицето за да се стимулира циркулацијата. За најдобар ефект, подгответе ја смесата два или три пати неделно.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваIris Apfel (97) потпиша договор со IMG Models!
Следна објаваGucci е официјално број 1 бренд на светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР