Според последното истражување,Gucci е официјално број 1 на листата на најпопуларните брендови во светот.

Истражувањето беше спроведено од страна на The Lyst Index, кој го анализира однесувањето на над 5 милиони корисници кои бараат и купуваат околу 12 000 брендови во онлајн светот.

Оваа година, Gucci го презеде тронот на минатогодишниот победник Off White. Повеќе од 6 милиони корисници ги разгледаа и пребаруваа Gucci чантите, ремените или чевлите од октомври до декември 2018 година.

Два Gucci модни додатока влегоа во првите 10 најпосакувани на листата и двојно ги преминаа преостанатите осум производи.

Најпопуларниот моден додаток беше диско-торбата која беше лансирана во 2014 година, а второто парче од Gucci, на листата е најпосакуваниот ремен со логото од кое брендот има доминантен приход.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобра детоксична маска за кожа!
Следна објаваИзложба на дела од работилницата “Емоции за еден град” – изложба за подобро утре
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР