Убавина: Природен серум за трепки!

Убавина: Природен серум за трепки!

.

Ако природата не ви подарила големи и густи трепки, а не сакате вештачки, еве еден рецепт, серум за нега и побрз раст на трепките.

Ви треба празна и исчистена маскара или боца од лак за нокти кој ќе го наполните  со следнава мешавина …

Состојки:
1 лажица рицинусово масло
1 лажица масло витамин Е
2 лажици Алое Вера гел

Затворете го садот и добро се промешајте. Користете ја оваа мешавина еден месец со примена на маскарата или четката од лакот и нанесувајте на трепките секоја вечер пред спиење. Маслото од рицинус влијае на густината на трепките, витаминот Е го забрзува нивниот раст, а Алое Вера ги продолжува.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAdut Akech Bior е прогласена за најдобар модел на светот!
Следна објаваSaoirse Ronan ја освои титулата најдобро облечена актерка во 2018 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР