Благодарение на беспрекорниот и авангарден стил, ирската актерка Saoirse Ronan ја освои титулата, најдобро облечена актерка во 2018 година, според британскиот магазин Vogue.

 Ова е уште една успешна приказна за харизматичната 24-годишна актерка. Таа го освои Златниот глобус минатата година и беше номинирана по трет пат за престижната награда Оскар.

Филмот “Lady Bird” во кој таа ја толкуваше главната улога, за краток рок се здоби со голема популарност и од неодамна, Ronan можеме да гледаме во новиот филм “Mary, Queen of Scots”.

Ronan се појавувава на јавни настани во фустани што ги избира со стилистката Elizabeth Saltzman. Двете работат заедно од 2015 година

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбавина: Природен серум за трепки!
Следна објаваЕдгар Дега еден од најпознатите претставници на ликовната уметност во XIX век!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР