Во потрага сме по идеи кои ќе ни помогнат лесно да ги украсиме велигденските јајца што ќе сјаат на нашата празнична маса.

Сепак, со оглед на вишокот на време што одеднаш ни се наметна, оваа година да бидеме малку покреативни! Не ги забораваме старите начини на фарбање велигденски јајца, како што се вапцање со различни билки, овошје и зеленчук. Не ги заборавивме и оние, кои од здравствени или етички причини не консумираат јајца, но сепак сакаат да учествуваат во декорацијата и поставувањето на празничната маса.

Ви претставуваме пет идеи кои ќе ве инспирираат за малку посебна декорација и вклучуваат варијанта каде не е неопходно да се користат пилешки јајца. Уживајте во украсувањето и да создадете вистински мал рај за Велигден во кој ќе ужива целото семејство!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСвилените марами се главен но и корисен моден додаток оваа пролет
Следна објаваДали знаете дека 50% од светската популација се соочува со првут?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР