Голем дел од нас трагаат по идеи за бојадисување и украсување на велигденските јајца за празникот Велигден.

Во продолжение ви нудиме креативни начини за декорација на јајцата со кои ќе внесете свежина и ќе ја разбиете монотонијата во велигденската кошница.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРијана со нова пролетна колекција за Savage X Fenty
Следна објаваХоби: Славните личности полудеа по оваа игра во самоизолација!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ