Ombre е една од најпопуларните “направи сам” идеи, кога станува збор за бои и постигнување на одважен ефект и изглед …

Ombre може да се инкорпорира во вашата домашна декорација со помош на ѕидови и мебел, уметнички дела и аксесоари, но, исто така, изгледа совршено кога се користи за празнична декорација.

Денес ви презентираме неколку интересни идеи на ombre елки, со кој вашиот дом ќе изгледа посебно …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКои беа клучните модни парчиња во 2018 година!
Следна објаваКолекцијата Dior Men-есен 2019 претставена во Токио!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР