Oва е прекрасен и сладок празничен свет!
Сè е убаво, на свој начин… Оваа табла е приказ на фотографии кои сметаме дека се инспиративни и убави!

Ние само уживаме во нивната убавина, а се надеваме и вие …

Празници се ближат!!!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЈубилејна изложба: 55 години КИЦ
Следна објаваТрадиционален концерт по повод празникот „Василица“ ГАЛА ОПЕРСКИ КОНЦЕРТ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ