Истражувањето покажа колку минимално треба да вежбате за видливи резултати

Добро е познато дека спортот и вежбањето се добри за нашето здравје, но сепак наоѓаме илјада причини како да го избегнеме. Само 120 минути неделно,...

Лапис лазули🔹️Кралот на скапоцените камења

Lapis Lazuli или како уште го нарекуваат и "кралот" на скапоцените камења во историјата на човештвото е познат како најбараниот камен. Во стариот милениум...

Ciao Paco – совршена летна колекција на Paco Rabannе!

  Лежерни креации за освежување на сезонската гардероба ... По соработката со Линда Фароу, Пако Рабан сега се враќа на сцената со нова летна, капсула колекција, наречена...

Здрав корнер: Кивито е витаминско чудо кое помага во борбата против...

Кивито е супер-овошје со многу лековити својства кое се смета за витаминско чудо заради разновидноста на витамини и минерали што ги содржи. Кивито се нарекува...

За љубителите на фотографијата – Seb Janiak излага во Белград!

Асоцијацијата “blanc / blank / бланк” го претставува францускиот фотограф Seb Janiak, светски познато име кое се врзува со уметничката фотографија, музиката, светот на дизајнот...

Сакате париски стил во домот? Со следниве совети е можно!

Како што би кажала Audrey Hepburn : "Париз е секокаш добра идеја!" Французите, посебно тие од Париз, се синоним за стил - сите сакаме да се...

Гимнастички трикови и визуелни ефекти на модната ревија на новата колекција...

  Технолошки најнапредна ревија на сезоната ... Модните недели завршија, но дизајнерите продолжуваат да ги презентираат своите нови колекции надвор од официјалниот распоред, со што привлекуваат...

Пристигнува “Chromatica”, новиот албум на Lady Gaga

Откако го одложи датумот на издавање на нејзиниот нов албум кон крајот на март, како резултат на катастрофална криза со короната, Лејди Гага вчера...

Фустани во кои ќе ја поминеме зимата!

 Иако во фустаните најмногу уживаме преку летото и пролетта, не помалку ги сакаме во есента и зимата. Било кој фустан да го одбереме, со...

Неделен хороскоп од 23.11. – 29.11.2015 година

ОВЕН Работа - Умеете да ја процените моменталната ситуацијата и сигурни сте во своето знаење и способности. Сепак, снаодливоста во настапот пред соработниците, носи само...

,,Friends” на малите екрани до крајот на летото

Конечно е потврдено! Најпознатите „Пријатели“ се враќаат на малите екрани по повеќе од 25 години од почетокот на оваа култна серија! Џенифер Анистон, Кортни...

Денис Чемберс со формацијата „Trace elements“ вечерва во Станица 26

Вечерва во Станица 26, со почеток во 22 часот „3Гонга“ со гордост ви ја претставуваат трио формацијата „Trace Elements“ на прочуениот Paolo Di Sabatino...