f120000000000000Обожувачи на малиот волшебник, радувајте се! J.K. Rowling објави дека ќе објави не една, не две, туку три нови колекции на мини приказни за Нarry Potter, a online би требало да стигнат веќе следниот месец. Сите три е-книги , нешто подетално и подлабоко се занимаваат со темната страна на волшебничкиот свет, откривајќи занимливи, никогаш до сега спомнати детали за животот на популарните ликови, историјата на затворот Azkaban, и вистинската приказана за немилосрдните корени на професорката Dolores Umbridge. Со нетрпение ги очекуваме.

prva-12

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзложба на фотографии од Њујорк!
Следна објаваДизајнерски даски за кујна со пораки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ