После две самостојни изложби, познатата новинарка и фотографка Маринович Маријана, ја излага и третата самостојна изложба наречена “NYC Four seasons…and something red” во галерија во Супетар на островот Брач. Таа е родена во Сплит, но моментално работи во Њујорк и на изложбата ќе претстави 28 фотографии од градот кој никогаш не спие. Поголемиот дел од фотографиите се снимени во минатите година и пол, додека се школувала на New York Film Academy.

2-9 7-3 12-1 14 16-1 17-1 22 23 28

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПлетени шалови за големи и мали!
Следна објаваПристигаат 3 нови книги за Harry Potter!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ