Nina Führer од Холандија, се одлучила да креира нешто ново и понакво – одлучила да плете како што таа кажува “скулптури кои се носат”. Плетените модни додатоци кои Нина ги произведува се фигуративни и скулптурални, но сепак лесно носиви и функционални. Нејзините креации можете да ги комбинирате со бејзик парчиња од нејзината колекција, како што се волнени капути и јакни, но и со дел од вашата есенско-зимаска гаредероба!

the-beakes-of-these-birds-serve-as-a-clasp-57f4ac7ddce41-700 the-beakes-of-these-birds-serve-as-a-clasp-57f4ac29b18e9-700 the-beakes-of-these-birds-serve-as-a-clasp-57f4ac894a5e5-700 the-beakes-of-these-birds-serve-as-a-clasp-57f4afc6956a6-700 the-beakes-of-these-birds-serve-as-a-clasp-57f4b24251774-700 the-beakes-of-these-birds-serve-as-a-clasp-57f39b734d9d9-700 the-beakes-of-these-birds-serve-as-a-clasp-57f39bab5aabc-700 the-beakes-of-these-birds-serve-as-a-clasp-57f39bde0e1fc-700

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПатека за точаци која свети во ноќта!
Следна објаваИзложба на фотографии од Њујорк!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ