Ако ова е прв пат да слушнете за италијанскиот бренд Olympia Ceramica, не се чудете,  затоа што најверојатно не сте единствените, но ние сме сигурни без сомнение, дека од сега па натаму, добро ќе го запаметите ова име …

Овој бренд неодамна ги обелодени прекрасните лавабоа за купатила кои се инспирани од грамофоните и обезбедуваат чист изглед со ретро вибрации, на кои што едноставно невозможно е да им се одолее.

Едноставно наречени Vinyl, најновата колекција на Olympia Ceramica вклучува лавабоа и конзоли инспирирани од носталгијата на Џанлука Палуди за 1980-тите, кога диџејската култура доминирала на диско сцената, првенствено со грамофоните, а не со лаптопови и USB стикови, како што денес.

Денес, овие технички уреди претставуваат се што ви треба за да започне забавата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDior : Гламурозна колекција есен/зима 2018-2019 година!
Следна објаваВнесете морска атмосфера во домот!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР