Dior : Гламурозна колекција есен/зима 2018-2019 година!

Dior : Гламурозна колекција есен/зима 2018-2019 година!

Диор тукушто ја претстави колекцијата за сезоната есен / зима 2018 -2019 година во Музејот на Роден во Париз.

Модната ревија на Диор се одржа во спектакуларен амбиент со исклучително софистицирана сценографија со која сакаше да ја пренесе одличната креативност на високата мода, како и потрагата по беспрекорноста, која го краси  секој дизајнер на оваа модна сцена.

Диор им остана верен на своите карактеристики: дамски, софистицирано и облагородено со шармот на стариот Холивуд.

Главната дизајнерка на Диор, Марија Грација Кјури, ја искористи можноста да испрати силна порака до светот за високата мода. “Ние живееме во време кога идејата за високата мода е искривена, имајќи во предвид дека општеството цврсто верува дека станува збор за скапа и недостапна екстраваганција. Вистината, сепак, е далеку поинаква “.

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРетро костими за капење кои ги сакаме!
Следна објаваДизајн: Лавабоа инспирирани од грамофони!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР