При изборот на хотел во кој ќе го поминеме одморот, мора да обрнеме внимание на многу ситници…

Треба да ги прочитаме нивните прегледи и да научиме лекции од искуствата на другите патници, треба да се осигураме дека навистина има сè што ни треба, дека ќе биде идеална средина за релаксација за која сонувавме и дека е на локација што ќе биде идеална почетна точка за истражување на еден сосема нов дел од светот.

Во текот на изминатите неколку години, хотелските брендови даваа се од себе за да создадат уникатни понуди и да се истакнат во мноштвото понуди од други, создавајќи извонредни објекти, ентериери и услуги кои оставаат без здив, прилагодени на нашите потреби.

Некои од нив мудро ја користат својата природна средина, насочувајќи ги погледите на нивните намерни патници кон она што ги опкружува. А, од каде е подобро да уживате во прекрасниот поглед отколку од покривот?

Хотелите за кои зборуваме денес се карактеризираат првенствено со луксуз, но и со  извонредно чувство кои го делат сите гости што ги посетиле нивните тераси на покривот.

Беспрекорно украсени, сместени во најубавите делови на светот, овие хотели можат да ве маѓепсаат на прв поглед, засекогаш криејќи го клучот кој ќе ве ослободи. Откријте ги во галеријата:

SINGER PALACE HOTEL, РИМ – ИТАЛИЈА

JM MARVEL HOTEL & SPA, ХАНОЈ – ВИЕТНАМ

 RIAD KHEIRREDINE, МАРАКЕШ – МАРОКО

 

PERIDOT GRAND HOTEL & SPA BY AIRA, ХАНОЈ-ВИЕТНАМ

WHITE HOUSE HOTEL, ИСТАМБУЛ-ТУРЦИЈА

LUXURY VILLA EXCELSIOR PARCO, КАПРИ – ИТАЛИЈА

LA SINFONIA DEL REY HOTEL & SPA, ХАНОЈ – ВИЕТНАМ

OSMANLI HOTEL, КАПАДОКИЈА – ТУРЦИЈА

LA SIESTA DIAMOND HOTEL & SPA, ХАНОЈ – ВИЕТНАМ

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирирана од морето: нова колекција на брендот Miu Miu!(видео)
Следна објава❁ Флоресцентистичка пролет ❀ (визија за свет погоден од КОВИД)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ