Шарманатната вила на Мерилин Монро!

Вилата на Мерилин Монро, со 4 спални соби и три купатила, која е позната како нејзин последен дом, се продава... Цената на оваа шарматната куќа...

10 цитати на Хелен Мирен кои секоја жена треба да ги...

Хелен Мирен е една од најомилените актерки денес. Британка кој нема влакна на јазикот. Покрај нејзините улоги и изглед, таа нè восхитува и со...

Сандали во летно издание од плиш!

Трендот на плиш материјал кој не прати од мината сезона, продолжува и во сончевиот период од годината. Јакни, пантолони, фустани - плишот се разви во...

Сe породи Меган Маркл …машко е!

СЕ породи Меган Маркл ...машко е! Војводата и војвотката од Сасекс објавија на Instagram_ дека му посакуваат добредојде на своето првородено дете - син, во...

Нов станбен комплекс во Лондон со делукс пентхауси!

Успешната компанија Almacantar, е спремна да почне со изградба на луксузен станбен облакодер, со станови кои ќе имаат од една до пет спални соби,...

Најубави макраме торби!

За најромантичен изглед: Macrame-торби Од луксузни до high street брендови ... Техниката Macrame се појави пред многу векови: нашите далечни предци создавале  облека и домашни предмети...

Casa Vicens | Совршен дом од 19 век во Барселона

Дали сте запознаени со првото дело на познатиот архитект Antoni Gaudi? Casa Vicens е првиот дом направен по планот на Гауди. Изграден некаде измеѓу...

BRYAN ADAMS ДОАЃА ВО СКОПЈЕ

Драги пријатели, Неверојатно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот финален светски проект за оваа историска концертна година во Македонија, која во моментов е...

Шри Ланка – туристичка дестинација на годината!

Совршенa за љубителите на луксузот и авантурата, Шри Ланка е прогласенa за најдобра дестинација за одмор во оваа година ... Ако припаѓате на групата луѓе...

Внесете топли тонови во детските соби!

  Оваа 2019 година е во знакот на потоплите тонови, било да е тоа облека или внатрешен дизајн. Тука се популарните нијанси на Terakota (бојата на тули),...

Најлуксузен аеродром на свет!

И покрај тоа што е еден од најдобро опремените аеродроми во светот, аеродромот Changi во Сингапур наскоро ќе добие повеќе нови луксузни подобрувања. Новиот...

Куба е хедонистички рај кој треба да се посети!

Да се посети Куба, значи како да се се вратиле во минатото ... Првите асоцијации за Куба на сите ни се: цигари, рум, коктели, плажи...

Италијански тренд репорт: 10 сакоа за мажи!

Мажите кога купуваат автомобил, обично бираат германски, часовникот мора да биде швајцарски, додека оделото, за да биде идеално за сите нивни потреби и по...

Vivienne Westwood : Минималистички вечаници за секоја форма!

  Во новиот lookbook британската дизајнерка отстапи од традиционалната интерпретација на свадбените фустани ... Наместо многу украси и големи раскошни здолништа со корсети, во новата сезона таа...

Нова верзија на серијата Династија!

Првиот трејлер на новата верзија на култната серија Династија. Римејкот на ултра-популарната серiја од 80-тите, доби модерен и современ пресврт, а ние ви ги претставуваме...

Убавата вила на Винсент Прајс се продава!

  Некогашната вила на поранешната легенда на холивудските хорори Винсент Прајс само што излезе на продажба за 21 милиони долари ... Неговата вила во шпански стил...