Сестран, кул и совршен за почетокот на есенската сезона, кожниот блејзер е една од суштинските работи што треба веднаш да ги додадете во вашата гардероба!

Ако барате совршена „сезонска“ јакна, но малку ви е здодевно од класичната „моторџиска јакна“, кожното сако е тоа што го барате. Особено во овој период од годината кога, со наизменични топли и студени денови, веќе не знаеме што да носиме наутро.

И еве, еден од трендовите во моментот, кој исто така го обожаваат sвездите, благодарение на неговата разноврсност и кул допир, кожното сако наједноставната облека ја прави посебна.

Може да го носите со маица и фармерки, со шик блуза и здолниште, со фустани од секаков вид, со кошула и елегантни панталони … и со кој било друг предмет на облека што ќе ви падне на ум (да, вклучително и панталони за џогирање и дуксери).

Во сите случаи, модната равенка не се менува и крајниот резултат ќе биде апсолутно фантастичен!

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВашиот Hugo Boss отсега во Сити Мол!
Следна објаваУличен стил: како се облекуваат гостите на модната недела во Милано!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ