Овој град е модна престолнина која првпат се сретна со епидемијата на коронавирус во февруари 2020 година.

Седум месеци подоцна, градот веќе се врати во нормален живот и ужива максимално во секој слободен ден.

Локалните модни инсајдерки лесно се прилагодија на нивниот стил, комбинирајќи строги јакни и инфанта фустани.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКожен блејзер – најдобра инвестиција во есенската сезона!
Следна објаваУбавината на традицијата во новата кампања на Dolce & Gabbana есен / зима 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ