Уметноста на традицијата се истакнува како клучен дел од кампањата на Долче и Габана есен / зима 2020

Манекенката Кјара Скелси се појавува на кинематографски, црно-бели фотографии потпишани од Франческо Фонисио. Канализирајќи носталгија и италијански вештини, фотографиите се направени во Кустоначи, Сицилија.

На портретите, можеме да видиме кројачи, чевлари, златари и традиционални занаетчии кои прават тестенини.

Кјара, која претходно се појави во кампањите за убавина и ready-to-wear кампањите на брендот, делува со неверојатна моќ. „Длабочината на светлината и темнината, со своите двобојни нијанси, е нагласена со средбата на поетските фотографии и секојдневни сценарија, што им дава топол и познат карактер“, гласи официјалниот опис на марката.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУличен стил: како се облекуваат гостите на модната недела во Милано!
Следна објаваErmanno Scervino: кампања есен / зима 2020 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ