Брендот Ермано Червино ја ангажираше Џоан Смолс како протагонистка за својата кампања есен / зима 2020 година

Фотографирана на локација во Тоскана, порториканската убавица носеше модели кои главно беа создадени од кожа и тантела. Креативното дуо Луиџи и Ланго ја фотографираа Џоан во интересна сценографија, создавајќи црно-бели портрети. Стилизирана од Сиси Вијан, таа позираше на динамичен начин. Нејзината фризура ја потпишува Пјерпаоло Лаи, додека шминката е дело на Касандра Фруа де Анџели.

Покрај фотографиите, Џоан се појави и во краток филм, кој дише со сензуалност на класични ноти. „Кампањата целосно ја одразува мојата идеја за женственост и мојата естетска визија. Мојата жена е безвременска, модерна и има силна личност. Таа бара меѓународен стил, како вистински граѓанин на светот “, рече Червино.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбавината на традицијата во новата кампања на Dolce & Gabbana есен / зима 2020!
Следна објаваThony Collection: опуштање во најудобен и најлуксузен кревет!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ