По цели 16 години на прекрасната улица „Македонија“, решивме дека е време да дојдеме поблизу до вас и креиравме спектакуларно место во трговскиот центар Сити Мол во кое сте и повеќе од добредојдени. 

Hugo Boss

Вашиот Hugo Boss, каде изминативе години заедно ги создававме најдобрите комбинации за сите поводи важни за вас, со задоволство ви ја претставува новата креативна визија на која работевме долго време.

Hugo Boss

Исклучителниот концепт на внатрешниот дизајн на продавницата е резултат на долгогодишното истражување на желбите на нашите купувачи и на она кое е местото каде тие се чувствуваат удобно. 

Hugo Boss

Впечатливите моменти од самата внатрешност на новата продавница на германскиот бренд дополнително ги истакнавме со новите колекции од нивните дизајнери за кои знаеме дека ќе добијат почесно место во вашите комбинации. 

Hugo Boss

Со огромно задоволство, ве известуваме дека токму во продавницата на брендот во Сити Мол, можете да ги најдете и парчињата од капсулната колекција на Hugo Boss во соработка со познатиот британски боксер Ентони Џошуа.

Hugo Boss

За стилско надополнување на и онака впечатливите комбинации од брендот, не заборавајте ниту на линијата модни додатоци и обувки со потпис на Hugo, а токму новите се како создадени за прекрасната студена сезона што е пред нас. 

Hugo Boss

Ве покануваме заедно да уживаме во новиот простор на Hugo Boss на приземјето на трговскиот центар Скопје Сити Мол, каде веруваме дека заедно ќе создадеме уште многу нови стилски приказни. 

Hugo Boss
Hugo Boss
Hugo Boss
Hugo Boss
СПОДЕЛИ
Претходна објаваПовторно двеилјадити: „гламурозната“ колекција на Blumarin пролет / лето 21
Следна објаваКожен блејзер – најдобра инвестиција во есенската сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ